|
Lezingen en Presentaties
Spectrum Brabant verzorgt op regelmatige basis lezingen en presentaties voor zowel ouders als professionals. De komende lezing staat inmiddels ingepland:
17 juni 2010:
Omgaan met autisme: “Het belang van psycho-educatie” door Peter Vermeulen
Speciaal voor ouders, docenten, begeleiders en behandelaars van jongeren met autisme, organiseert Spectrum Brabant een lezing om te verhelderen WAAROM psycho-educatie in de begeleiding en behandeling van jongeren met een autisme spectrum conditie van wezenlijk belang is.
Wij zijn erg enthousiast dat Peter Vermeulen van kennis- en ondersteuningscentrum Autisme Centraal, bereid is gevonden om vorm en inhoud te geven aan dit thema. Peter Vermeulen is educatief medewerker van Autisme Centraal in binnen- en buitenland, hoofdredacteur van het tijdschrift "Autisme Centraal" en auteur van heel wat publicaties omtrent autisme ("Dit is de titel", "Brein bedriegt", “autisme als contextblindheid”...).
Kinderen en jongeren met autisme kunnen vragen hebben over hun diagnose. Ze ervaren dat ze ‘anders’ zijn en willen meer leren over zichzelf, hun diagnose, en hoe ze hier mee om kunnen gaan. Een belangrijke speerpunt in de behandeling/ begeleiding vormt de psycho-educatie.
· Wat is psycho-educatie? · Waarom psycho-educatie? · Hoe ga je als ouder/ professional om met weerstanden? · Waarom is het van belang om de ouders bij de psycho-educatie te betrekken? · Moet je hen altijd vertellen dat ze autisme hebben? En wanneer dan? · Wat zijn aandachtspunten in de psycho-educatie bij jongeren met autisme?
Lezingen 2009 - 2010:
Lezing: Autisme en Studeren Knelpunten, Rechten, Mogelijkheden en Tips
Een lezing voor ouders, docenten en begeleiders van (aankomend) studenten met autisme.
Steeds meer jongeren met autisme gaan studeren. Maar voor welke uitdagingen komen zij precies te staan? Welke mogelijkheden zijn er om studenten met autisme te ondersteunen? Welke rechten hebben zij precies? En welke voorzieningen zijn er? Waar moet een aankomend student rekening mee houden bij het kiezen van een studie? Wat kan van een opleiding verwacht worden?
Het zijn vele vragen waar niet alleen de jongeren, maar met name ook de ouders mee te maken krijgen. Dit is precies de reden dat Spectrum Brabant Lex Jansen van Handicap + Studie, expertisecentrum voor onderwijs en handicap, heeft gevraagd een lezing te verzorgen over dit onderwerp. Handicap + Studie heeft als missie, jongeren met een functiebeperking succesvol de opleiding van hun keuze in het hoger onderwijs te laten doorlopen.
Tijdens de lezing komen de volgende onderwerpen aan bod: · Missie, werkwijze expertisecentrum · Rechten, wettelijk kader · De praktijk: Wat gaat goed? Wat gaat mis? Wie gaat dat betalen? · Concrete tips · Mogelijkheid tot het stellen van vragen
Locatie Pleincollege Eckart 5631 KC Eindhoven
Datum Donderdag 8 april
Tijd 19.30-21.30 uur
Kaartje €15,- per persoon (incl. thee/koffie)
5 oktober 2009 Eerste lezing groot succes!
Donderdagavond 1 oktober jl. organiseerde Spectrum Brabant voor het eerst een lezing voor een groter publiek. Het onderwerp van de lezing was ‘Autisme en puberteit. Loslaten of vasthouden, op weg naar zelfstandigheid’. De lezing werd verzorgd door mevrouw Hilde De Clercq. Zij is verbonden aan OpleidingsCentrum Autisme te Vlaanderen en Fontys OSO.
De lezing was een groot succes. Ruim 200 belangstellenden, waaronder ouders en professionals kwamen naar de lezing, die gehouden werd in de aula van de Kempen Campus te Veldhoven. Mevrouw De Clercq hield het publiek ruim twee uur geboeid. Gedurende deze twee uur belichtte zij vele aspecten van het onderwerp. Onder andere: de rol van de omgeving, betekenis verlenen en puberteit, ongeschreven regels, de mogelijkheden die op school geboden kunnen worden, de ontwikkeling van andere (secundaire) stoornissen, depressie en comorbiditeit, de rol van woede, et cetera.
Na afloop waren de reacties erg positief! Geïnspireerd door de woorden van Mevrouw De Clercq, vertrok het publiek huiswaarts. Men gaf aan zeker geïnteresseerd te zijn in een vervolg.
Ook wat het team van Spectrum Brabant betreft, was de lezing een succes. Nieuwe inzichten en tips zorgen voor hernieuwde inspiratie in de dagelijkse praktijk.
|


|
Het is niet meer mogelijk om rechtstreeks via de website in te schrijven. Er zijn echter ruim voldoende plaatsen beschikbaar, u bent van harte welkom om aan de kassa ter plaatse een kaartje te kopen. De kassa is open vanaf een half uur voor aanvang, dus tussen 19.00 uur en 19.30 uur. Gelieve zoveel mogelijk met gepast geld te betalen. |
|
Locatie |
Kempen Campus Veldhoven Knegselseweg 30 |
|
Doelgroep |
Ouders, professionals en geïnteresseerden |
|
Datum |
Donderdag 17 juni |
|
Tijd |
19.30-21.30 uur |
|
Kaartje |
€15,- (koffie/thee niet inbegrepen) |
|
Parkeren |
Parkeerterrein Kempen Campus, |